W tradycyjnej mikrodermabrazji urządzenie składa się z kryształów ściernych i sprężarki, która zasysa powietrze przez głowicę uchwytu ręcznego. Kiedy głowica dotknie skóry, tworzona jest próżnia. Kryształki tlenku glinu, znane także jako korund (drugi najtrwalszy minerał obok diamentu) ścierają całą powierzchnię skóry, a głowica zbiera martwe komórki. Kryształy i martwe komórki skóry są szybko zasysane do worka na odpady medyczne.
Głębokość złuszczania sterowana jest przez siły przepływu powietrza (moc zasysania), która jest określona przez lekarza medycyny estetycznej. Osoba przeprowadzająca zabieg określi, czy wystarczą 2, czy może 6 zabiegów do osiągnięcia odpowiedniego efektu. Wszystko zależy od tego, czy Twoja skóra jest gruba lub czy jest to obszar, który wymaga szczególnej uwagi, jak np. blizny i wieloletnie przebarwienia.
Mikrodermabrazja z wykorzystaniem kryształów może być niewygodna, zwłaszcza w okolicach wrażliwej tkanki ust i nosa, ale zabieg ogólnie nie powinien być bolesny. Do zadań lekarza medycyny estetycznej należy najpierw sprawdzenie z Tobą, Twojego poziomu komfortu podczas zabiegu. Jeśli coś boli, należy to bezzwłocznie powiedzieć.
Dermatolog estetyczny powinien być wyposażony w rękawiczki, maskę i okulary ochronne, a także nie powinien pozostawić śladów kryształów na twarzy, które mogą spowodować czerwone przebarwienia i stany zapalne. Najważniejsze to to, żeby oczy były chronione.
Mikrodermabrazja diamentowa używa tej samej technologii próżniowej i ręcznej głowicy, ale nie ma żadnych ruchomych kryształy na końcówce. Diamentowa końcówka sama złuszcza skórę a próżnia zasysa martwy naskórek. Istnieje wiele różnych klas chropowatości głowicy diamentowej. Dermatolog estetyczny powinien wybrać odpowiednią dla Twojego typu skóry i kondycji. Mikrodermabrazja diamentowa jest znacznie mniej niewygodna, a osiąga takie same wyniki. Zwykle jest również lepsza dla skóry wrażliwej.
Najlepszą metodą jest tu mikrodermabrazja bezdotykowa. W Szczecinie wiele gabinetów medycyny estetycznej korzysta właśnie z niej. Jest to zabieg wyjątkowo komfortowy i bezbolesny - oksydermabrazja czy hydradermabrazja. Wykonywany jest za pomocą aparatu Jet Peel 3.
Komentarze
Prześlij komentarz